PŘEKVAPENÍ MĚNÍME

V ZÁBAVU

Objevte recepty na zábavu s překvapením!

MINI-PIZZY NA VELKÝ HLAD

OHODNOŤ RECEPT:
PRO DÍTĚ VE VĚKU:

MINI-PIZZY NA VELKÝ HLAD

OHODNOŤ RECEPT:
PRO DÍTĚ VE VĚKU:

BUDETE POTŘEBOVAT:

  • těsto (připravíte ho ze 3 sklenic pšeničné mouky, 3 lžic olivového oleje, 1 lžičky cukru, 25 gramů čerstvého droždí, půl lžičky soli, 200 ml vody.)
  • další přísady: rajčatovou omáčku, tvrdý sýr (např. mozzarella), kuřecí šunku, papriku, olivy, ananas
  • misky na přísady
  • formičky na písek (nejlepší jsou nové. Pokud nové nemáte, spařte použité vařicí vodou, abyste zničili všechny bakterie.)
  • papírové utěrky Tento Extra Strong

POSTUP PŘÍPRAVY:

Všechny děti milují pizzu! A co teprve, kdyby měla tvar želvy nebo hvězdy? To by bylo něco! A jak na to? Stačí starý recept a nový nápad. Vezměte všechny přísady, zpracujte z nich těsto a počkete, až nakyne. Jakmile dvojnásobně naroste, rozválejte ho na vále a poproste dítě, aby z něho vykrájelo tvary pomocí formiček na písek. Minipizzy uložte na pečicí plech a na papír, a každou z nich potřete rajčatovou omáčkou.

Pak se vrhněte na zdobení. Nechejte svou ratolest, aby si vybrala oblíbené přísady a těsto jimi obložila sama. Všechny pizzy pak posypejte sýrem a počkejte 15 minut, aby těsto ještě trochu vykynulo. Poté vložte plech do trouby rozehřáté na 200 °C a pečte 15 minut. Dobrou chuť!

PŘEKVAPENÍ:

Při přípravě těsta a vykrajování tvarů se vám může rozsypat mouka. Také rajčatová omáčka občas nechá na lince stopy. To všechno odstraníte bez problémů díky několika navlhčeným papírovým utěrkám Tento Extra Strong.